IPRI - www.ipri.kiev.ua -  IPRI - www.ipri.kiev.ua -

 

CD CD-Extra (Enhanced CD)Український фольклор першої половини ХХ сторіччя. Вибірка з фоноколекції Осипа Роздольського (рік видання 2011)

Проект здійснено при підтримці посольства США в Україні

Упродовж майже півстолітньої (1900-1940 р.) музично-етнографічної роботи О. Роздольський нагромадив велику колекцію фонографічних циліндрів, з яких понад 750 збереглось до наших днів.

Порівняно з сучасними носіями інформації, записи на фонографічних циліндрах характеризуються високим рівнем шумів, пов’язаним із механічним пошкодженням поверхні циліндрів, налипанням пилу, цвіллю, руйнуванням поверхні воскових циліндрів мікроорганізмами, багаторазовими відтвореннями звуку на фонографі. У зв’язку з цим більшість записів фонограм мають дуже низьку якість звучання, навіть після відновлення та реконструкції звукового сигналу з метою поліпшення якості відтворення.

Але, незважаючи на якість звучання і  великий шум, ці відтворені і відновлені записи є, безперечно, унікальною пам'яткою української культури, тому що фоноархів О.Роздольського має небагато аналогів у Європі та світі як за об'ємом, так і якістю зібраного матеріалу.

Загалом, представлений до уваги слухачів диск дає можливість зберегти для нащадків музичну культурну спадщину, ввести її до наукового обігу, зробити доступною широкому колу шанувальників музичного і виконавського мистецтва.

Ці унікальні музичні записи були відтворені з фонографічних циліндрів за допомогою створеної в Інституті проблем реєстрації інформації НАН України системи цифрового неруйнівного відтворення звуку з раритетних носіїв — воскових циліндрів Едісона.

Конт. тел.:
Егупова Людмила Іванівна  454-21-93,
Крючин Андрій Адрійович  454-21-52